دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از برترین دانشگاه های مهندسی خاورمیانه و کشور همواره مورد توجه مدیران و تصمیم­ گیران کشور بوده است و چه بسا این افراد خود یکی از اعضای وابسته به دانشگاه صنعتی شریف هستند. توجه به این موضوع از یک طرف و ایجاد یک شبکه یکپارچه از خانواده فناوری شریف و شناسایی پتانسیل­ها و توانمندیهای آن، می­تواند موجب رشد و توسعه ارتباط با سازمانها و نهادهای گوناگون و حرکت در راستای هم افزایی و پیشرفت هر چه سریعتر میهن عزیزمان گردد.

 در همین راستا و با توجه به موفقیت حاصله در برگزاری دو دوره موفق این نمایشگاه و فعالیت‌های انجام شده توسط فارغ‌التحصیلان و اساتید دانشگاه جهت ثروت‌آفرینی و ایجاد شرکت‌های دانشی و فناور، دانشگاه صنعتی شریف قصد دارد تا سومین نمایشگاه خانواده فناوری شریف و اقتصاد دانش بنیان را در تاریخ 1 الی 3 خرداد ماه سال 96 در محل دانشگاه برگزار نماید.

با توجه به رویکردهای کلیدی دولت در جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، این نمایشگاه مورد بازدید مسئولین و متولیان توسعه فناوری و حامیان شرکت‌های دانش‌بنیان کشور قرار خواهد گرفت و فضای مناسبی جهت ارایه دستاوردهای فناورانه شرکت‌ها فراهم می‌نماید. همچنین لازم به ذکر است که دانشگاه بخش عمده هزینه برگزاری نمایشگاه را تقبل نموده و برنامه‌های متنوعی نیز جهت هم‌افزایی و استفاده از تجربیات و توانمندی‌های این شرکت‌ها و بازدید فارغ‌التحصیلان و دانشجویان طراحی نموده است.